Negovanje lica: Cedjenje mitesera i kućna njega kože
Sve što treba da znate o negovanju lica, cedjenju mitesera i izboru kozmetičkih tretmana. Saveti za njegu kože kod kuće i stručne terapije.
Negovanje lica: Cedjenje mitesera i kućna njega kože
Mnoge žene i devojke imaju iskustva sa biološkim tretmanima čišćenja i cedjenja kod kozmetičara, a neka od njih su loša. Čest problem su oziljci i rupe na koži, posebno ako se cedjenje radi često i kod nestručnih lica. Da li je bolje negovati kožu kod kuće ili ipak povremeno posetiti stručnog kozmetičara?
Kućna njega vs. profesionalni tretmani
Mnogi smatraju da je bolje negovati kožu kod kuće kvalitetnom kozmetikom nego ići kod nekog ko nije dovoljno stručan. Međutim, lepši rezultati se postižu kada tretman radi iskusan kozmetičar sa vrhunskom kozmetikom. Način negovanja zavisi od tipa kože i njenih potreba.
Koliko često raditi piling i maske za lice?
Preporučuje se da se piling radi jednom u 15 dana, dok se maska može stavljati jednom nedeljno. Važno je ne preterivati – neki koriste maske i do šest puta nedeljno, što može narušiti ravnotežu kože. Za dubinsko čišćenje, maska se može koristiti dva puta nedeljno, a kasnije samo jednom za održavanje.
Koje maske su najbolje za koji tip kože?
Za masnu kožu preporučuje se maska za dubinsko čišćenje koja uklanja višak sebuma. Za suvu kožu, idealna je hidratantna maska koja vraća vlagu. Neke od najpopularnijih varijanti su maske sa medom, krastavcem ili blagim voćnim kiselinama koje stimulišu obnavljanje ćelija.
Da li je cedjenje mitesera opasno?
Mnoge žene imaju loša iskustva sa cedjenjem mitesera – koža postaje crvena, otečena, a ponekad ostaju i rupe i oziljci. Umesto mehaničkog cedjenja, može se koristiti prirodna metoda sa iseckanim peršunom i vatom, koja blago uklanja nečistoće bez oštećivanja kože.
Prirodni tretmani protiv mitesera
Umesto agresivnog čišćenja, miteseri se mogu ukloniti blagim voćnim kiselinama (npr. iz pomorandže) koje uklanjaju mrtve ćelije i proširene pore. Takođe, redovna upotreba pilinga i maski može postupno izbaciti mitesere, pa nema potrebe za čestim posetama kozmetičaru.
Kako izbeći oziljke i oštećenja kože?
Ključ je u umerenosti – ne preterivati sa tretmanima, koristiti blage proizvode i izbegavati hemijske agense. Maramice za skidanje šminke, na primer, sadrže hemikalije koje mogu iritirati kožu ako se koriste prečesto.
Zaključak
Svaka koža je jedinstvena, pa i njen način negovanja treba da bude individualan. Redovna kućna njega i povremeni profesionalni tretmani mogu dati odlične rezultate, ali važno je izbegavati preterivanje i nepouzdane metode. Slušajte svoju kožu i prilagodite joj rutinu negovanja.